За ініціативи кафедри управління на транспорті підписано Угоди про міжнародне співробітництво з:
На запрошення професора Томаша Шівовскі, Голови ради спеціальності «Будівництво, геодезія і транспорт» Ряшівської політехніки, доцентки кафедри управління на транспорті Ірина Клименко та Яна Літвінова відвідали сучасні лабораторії, на базі яких здійснюється безліч науково-дослідних робіт щодо оцінки технічного стану доріг та аналізу їх пропускної здатності, аналізу дорожньої розмітки та організації дорожнього руху, включаючи видимість та відбивну здатність горизонтальної та вертикальної дорожньої розмітки, а також комп’ютерне моделювання дорожнього руху. Дякуємо колегам за досвід та можливість, хоч і ненадовго, але відчути себе справжніми експертами не тільки транспортної, а ще й дорожньої галузі!
В рамках відрядження до Ряшівської політехніки доцентки кафедри управління на транспорті Ірина Клименко та Яна Літвінова мали можливість поспілкуватися з колегою Матеушем Шараті, доктором філософії та, за сумісництвом, радником мера міста з питань побудови і удосконалення транспортних розвʼязок та доріг задля ефективного розподілу потоків автомобілів в завантажених місцях. Були отримані нові знання щодо планування та моделювання дорожнього руху у великих містах із застосуванням прикладних програм PTV VISSIM та PTV VISUM. Є, над чим працювати далі для становлення і успішного розвитку здобувачів.


Доцентки кафедри управління на транспорті Ірина Клименко та Яна Літвінова відвідали Лабораторію інженерії залізничного руху (LIRK) у Краківській політехніці, де мали можливість імітувати рух залізничного транспорту за заданим розкладом та відповідно до чинних нормативних документів, враховуючи можливі несправності пристроїв управління залізничним рухом та інші нестандартні ситуації, які можуть виникнути в процесі управління
Для вивчення сучасних методів виробництва та обговорення можливостей проведення спільних наукових досліджень в рамках XVI Міжнародної наукової конференції «Проблеми транспорту 2024» відбувся візит завідувача кафедри управління на транспорті проф. Тарана І.О. на виробниче автопідприємство концерну Stellantis, що розташоване в місті Тихи (Польща). Під час візиту особливу увагу було приділено інноваційним технологіям, що використовуються на підприємстві, а також перспективам організації стажувань для студентів.

Також під час цієї конференції завідувач кафедри управління на транспорті проф. Таран І.О. бул головуючим секції «Проблеми автомобільного транспроту»



15 березня 2023 року відбувся захист докторської дисертації на здобуття ступеня доктора філософії (PhD) Бекмагамбетової Лаури Калмахановни на тему: «Науково-практичні основи концепції розвитку громадського транспорту в містах Казахстану», де завідувач кафедри управління на транспорті проф. Таран І.О. виступав науковим консультантом



Міжнародне стажування к.т.н., доцента кафедри управління на транспорті Літвінової Яни в інституті транспорту
VŠB–Technická univerzita Ostrava
(Острава, Чехія)


Професор Наумов В.С. отримав гранд на закордонне стажування у Стенфордському університеті за програмою «The Kosciuszko Foundation», яке проходило у період з 17.04.23-17.07.23. На участь у програмі подали заявки майже 100 науковців різних напрямків, але лише 35 кандидатів отримали можливість проводити дослідження у провідних академічних установах США, зокрема Стенфордському університеті.

Вручення гранту послом США Марком Бжезінським

З професором Стенфордського університету Майком Лепехом
Завідувач кафедри управління на транспорті проф. Ігор Таран відвідав автоскладальне підприємство фірми MAN у Польщі, щоб ознайомитися з передовими технологіями виробництва та обговорити можливість організації практики для студентів на заводі.
Завод у Неполоміцах поблизу Кракова є одним з наймолодших виробничих центрів групи MAN Truck & Bus AG. Завод було відкрито в жовтні 2007 року після будівництва, яке тривало трохи менше двох років. Виробнича потужність заводу в Кракові базується на складальних і логістичних процесах, які послідовно впроваджуються і постійно вдосконалюються відповідно до принципів ощадливого виробництва. Особлива увага приділяється довгостроковому впровадженню виробничої системи MAN. Ключовим фактором тут є відмінно навчений і відданий своїй справі персонал.

В рамках Договору про співпрацю з «Академією логістики і транспорту» (Казахстан) Gaziza Zhumatayeva та Laura Bekmagambetova пройшли стажування на кафедрі управління на транспорті



За підтримки ЦЕНТРУ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОЇ співпраці НТУ "Дніпровська політехніка", відбувся захист дипломних робіт випускників кафедри управління на транспорті, які взяли участь у програмі: "Живи в Україні - навчайся у Польщі" за напрямом підготовки «Transport i spedycja» у Вищій банківській школі (м. Вроцлав).


У жовтні 2016 року дев’ять студентів п’ятого курсу: Антоненко Катерина, Бойко Родіон, Білоконь Наталія, Борисенко Ілона, Криворучко Іван, Красюк Дмитро, Новіков Микита, Смілик Лілія, Філіпенко Ольга, що навчалися за напрямом підготовки «Транспортні технології» виявили бажання приймати участь у програмі подвійного диплому, що дозволяє отримати диплом магістра за напрямом підготовки «Transport i spedycja» у рамках співпраці Національного гірничого університету та Вищої банківської школи Вроцлава. З цією метою у центрі українсько-польської співпраці для цієї групи студентів за окремою прискореною програмою було організовано вивчення польської мови. Одночасно, за узгодженим навчальним планом Національного гірничого університету та Вищої банківської школи Вроцлава починаючи з березня 2017 року почалися заняття за наступними дисциплінами: zarządzanie strategiczne w logistyce, zarządzanie produkcją i usługami, MS Project, dobre praktyki i procedury w logistyce, dobry menedżer. У другому семестрі, що розпочався у жовтні 2017 року були вивчені дисципліни: podstawowe umiętności w zakresie zarządzania i logistyka funkcjonalna.
Перша сесія у Польщі розпочалась 03.07.2017 і тривала два тижні. Під час сесії також були вивчені дисципліни MS Project і SAP. Друга сесія розпочалась 13.11.2017. Під час сесії були вивчені дисципліни logistyka zaopatrzenia, zarządzanie magazynem i nowoczesne systemy RFID. У рамках навчання студенти отримали практичні навички використання програмного забезпечення, що застосовується у логістиці та мали можливість відвідати автотранспортне та складське підприємства, що знаходяться у Вроцлаві.
Починаючи з лютого 2018 року згідно навчального плану студенти повинні пройти переддипломну практику, яка триває три місяці. У липні 2018 року на території Польщі відбудуться захисти дипломних проектів, які узгодив професор, директор інституту логістики Вищої банківської школи Вроцлава Andrzej Bujak. Теми дипломних проектів базуються на сучасних українських реаліях, але включають в себе залучення європейського, а особливо польського досвіду у транспортній логістиці. Теми дипломних проектів включають у себе складську логістику (Антоненко К.), вибір оптимальної марки рухомого складу для певних умов експлуатації (Філіпенко О., Криворучко І.), міжнародні перевезення (Новіков М., Бойко Р., Білоконь Н., Красюк Д., Смілик Л.), оптимізацію розвізно-збірних маршрутів (Борисенко І.).


У квітні 2017 року повернулися з Польщі Катерина Антоненко (гр. 275с-16-1), Лілія Смілик (гр. 275с-16-1), Катерина Резвова (гр. ТТмм-13-1), які разом із завідувачем кафедри управління на транспорті Ігорем Олександровичем Тараном взяли участь у роботі IV Краківської національної наукової конференції студентів з транспорту «KOKONAT», що пройшла 20-21 квітня у Краківській політехніці.На конференції було представлено 44 студентські наукові роботи з 13 вишів: восьми міст Польщі та з м. Дніпро (Україна).
У рамках форуму відбувся конкурс на найкращу роботу. Доповіді Каті Резвової «Створювання транспортної моделі міської пасажирської мережі за допомогою software PTV VISION VISUM» та Лілії Смілик «Бортовий обмежувач зарядного струму акумуляторної батареї електромобіля» отримали схвальний відгук. А роботу студентки Катерини Антоненко «Математичний інструме нтарій для моделювання мультимодальних транспортних вузлів» (керівник – асистент Я.В. Літвінова) відзначено другим місцем з отриманням «Срібного кокосу».

